Kutatási és tudományos közéletben való részvétel

Szerkesztői tevékenység

• Szerkesztőbizottsági tagság: Studia Litteraria irodalomtudományi folyóirat (2011)
  • Szerkesztő: Közösségreformátus egyházmegyei magazin (2010–2015)
  • Társszerkesztő: Religio, retorika, nemzettudatc. kötet (Debreceni Egyetemi Kiadó, Csokonai Könyvtár, 2003)
  • Társszerkesztő: a Szerep és közeg c. kötet (Ráció Kiadó, Bp., 2006)
  • Egyetemi jegyzet szerzője, szerkesztője: A technomédiumok története, a DE Európai Tanulmányok Központja kiadványa, 2006. https://dea.lib.unideb.hu/dea/handle/2437/251947
  • Társszerkesztő: Eruditio, virtus et constantia. Tanulmányok a 70 éves Bitskey István tiszteletére, I–II. kötet, (Debreceni Egyetemi Kiadó, 2011)
  • Társszerkesztő: Kultpontok. Emlékezethelyek a magyar populáris kultúrában, (Debreceni Egyetemi Kiadó, 2012)
  • Egyetemi jegyzet társszerzője, technikai szerkesztője a Moodle e-learning tanulásmenedzselő rendszerben: Üzleti innováció. Így fejleszd az erőforrásaidat, munkafolyamataidat és kommunikációdat!, Debreceni Egyetem, 2019. https://elearning.unideb.hu/course/index.php?categoryid=114

Tudományos titkár

• Religio, retorika, nemzettudat régi irodalmunkban nemzetközi konferencia (Debrecen, 2002)
  • Szimpózium vezetője a Kultúra – médium – irodalom címmel a Kultúra, nemzet, identitás. VI. Nemzetközi Hungarológiai Kongresszuson (Debrecen, 2006. augusztus 22–26.)
  • Debrecen arcai. Városmarketing konferencia– Koncipiálás, rendezvényszervezés, kerekasztal-beszélgetés moderálása (Debrecen, 2010. május 28–29.)
  • Médiastaféta, a Kárpát-medencei kommunikáció és médiatudományi képzések közös konferenciasorozata (Debreceni Egyetem, Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék, 2016. október 7–8.)
  • Jó gyakorlatok a médiaoktatásban workshop (Magyar Tudomány Ünnepe), Debreceni Egyetem, Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék, 2018. november 19.)
  • DE BTK kari koordinátor: Kutatók éjszakája (2019)

Ösztöndíjak

• 2000: Móricz Zsigmond Irodalmi Ösztöndíj (Kovács András Ferenc költészete)
  • 2000-2003: Bólyai János MTA Kutatási Ösztöndíj (Költészettörténeti és prédikációtörténeti kutatások a reformáció korszakában)