Mit érdemes tudni a felvételizőknek a Debreceni Egyetem kommunikáció szakáról?

Médiakultúra, szakértelem, gyakorlottság – kommunikáció szak az egyetemi képzés összes szintjén

Q&A-tájékoztató a Debreceni Egyetem kommunikáció- és médiatudomány szakos képzéséről.

A KÉPZÉSRŐL

Mit kínál számomra a Debreceni Egyetem kommunikáció szaka?
• Sokoldalú, egyszerre elméleti és gyakorlatias képzést, értékes diplomát.
• A kommunikáció szak oktatóinak hallgatók iránti gondoskodását.
• A nagy hagyományú Debreceni Egyetem pazar tárgyi és szellemi környezetét, egyedülálló épületeit, kiváló könyvtárait, évszázados tudományos presztízsét.
• Az egyetemi élettel és a nagyvárosi lehetőségekkel együtt járó diákélményt.

Milyen előnyöket használhatok ki az egyetemi évek alatt?
• A multimédia stúdió kiváló eszközparkját és a köré épült önálló hallgatói műhelyeket.
• A készség- és projektorientált gyakorlati lehetőségeket.
• Az egyénre szabott tehetséggondozási programokat.
• A készségeket, melyek az elhelyezkedésben, a munkahelyi csapatmunkában és a szakmai előmenetelben segítenek majd.

Miért érdemes a Debreceni Egyetem kommunikáció szakát választanom?
• Az ország egyik legjobban felszerelt gyakorló stúdiója és a gazdaság szereplőivel kialakított kapcsolati hálónk, a gyakorlati képzőhelyekkel (médiaműhelyekkel, intézményekkel, cégekkel) ápolt szoros szakmai kapcsolataink biztosítják a munkaerő-piaci igényeknek való megfelelést.
• Végzett hallgatóink szépen megállják helyüket a kommunikáció világában. Erről tanúskodnak a gyakorlati képzőhelyek pozitív visszajelzései is. Valamint hallgatóink sikertörténetei.

TECHNIKAI TUDNIVALÓK A JELENTKEZÉSHEZ

Milyen képzési szinteken tanulhatok állami támogatással?
• Alapszakon (BA).
• Mesterszakon (MA).
• Felsőoktatási szakképzési szakon (FOSz).

Hogyan épülnek egymásra a képzési szintek?
• Érettségi után választható a kommunikáció- és médiatudomány alapszak (BA) vagy a kommunikáció és média felsőoktatási szakképzési szak (FOSz).
• A három éves alapszak (BA) egyetemi végzettséget ad, és belépést biztosíthat a mesterszakra (MA).
• A két éves felsőoktatási szakképzési szak (FOSz) nem ad egyetemi végzettséget, de belépést jelenthet az alapszakra (BA).
• A két éves mesterszak (MA) az alapszak (BA) elvégzése után biztosítja a teljes körű (3+2 éves) egyetemi végzettséget.

Kiknek ajánljuk az alapszakos képzést?
• Azoknak, akik szakmai felkészülésük éveiben képzésünk elméleti és gyakorlati kínálatát teljes egészében a maguk javára szeretnék fordítani. Eddigi tapasztalataink szerint az alapképzési szak alkalmas arra, hogy szakmailag tartalmasan élje meg az egyetemi életet és a tanulóévek során szerzett gyakorlati tapasztalatait az oktatók segítségével visszaforgassa a tudásába.

Kiknek ajánljuk a felsőoktatási szakképzést?
• Azoknak, akik már végeztek valamilyen alapszakot vagy OKJ-s képzést, ráadásul munkahelyi tapasztalatuk is van, s most még a kommunikáció és média világába is bele akarnak kóstolni.

Milyen típusú érettségivel milyen képzési szintre jelentkezhetek?
• Emelt szintű érettségivel (legalább egy tárgyból) kommunikáció- és médiatudomány alapszakra (BA).
• Középszintű érettségivel kommunikáció és média felsőoktatási szakképzési szakra (FOSz)

Részletesebb tájékoztató az alapszakos képzésről
Itt.

Részletesebb tájékoztató a mesterszakos képzésről